meranusz Creative Commons License 2018.06.12 -1 1 35355

Sziasztok!

Tegnap indultam el Montenegróba,Sutomore,Dunaújvárosból hajnal 3-kor.Én igo israelt, használtam,kb.3hónapja lett frissítve.

14:47percet írt érkezésnek a szálláshelyre.Dújv-Eszék-Brod-Foca-Podgorica-Sutomore,gyorsra állítottam.Egyszer sem tévedett,mindig volt kapcsolat.Új személyim van,a kocsit sehol nem kellett kinyitnom pedig egyedül mentem.A Bocsnyák Montenegró határon kérték el a forgalmit,egyszer Focan megállított a rendőr,de csak a jogsim nézte meg,megköszönte és mehettem tovább.Horvátoknál 40 kuna volt a pályadíj,Szarajevó elött felvitt a pályára Kb.50km,és 6 márkába került./6óra alatt értem oda,reggel 9-re/.Ott írta,az Igo,hogy még 480km és 8óra 36perc.

Szarajevó után tán 10km-re kezdődött a szerpentin.Foca után meg a keskenyebb,néha salakos út,néha sziklaomlásos,30km/h,mondta az Igo végig kb.30km-en keresztül,én többel mentem és hoztam az időn amit kiírt.Szemből

néha jöttek,-már azt hittem eltévedtem-de inkább én huzódtam.Odaértem a határra,fahíd na mondom mi jöhet még.

Akkor már kezdtem elgondolkodni legközelebb Belgrádnak jövök ha jövök.

De aztán tényleg gyönyörű látvány fogadott.Mikor vége lett a hegyes vidéknek,mentem Podgoricának,ott már jó volt az út csak ha haladni akarsz merni kell előzni.Át az alaguton 2.5Eu,3-bol nem tudott visszaadni:-)-és már kb.5km-re voltam Sutomorétól.

Podgorica elött úgy emlékszem,írta Herceg Novit és Budvát