Rajgazos Creative Commons License 2018.06.12 0 0 14886

Tiszteletem Mindenkinek.

Abban szeretném kérni a segítségeteket, hogy többet ne forduljon elő a következő hiba amit elkövettem: Most keltettem először, fürjeket már 4-5 éve tartok, megtanultam innen a fórumról mindent. Sajnos a 100 tojásból 20 üres volt, nem volt fias, csak 15 kelt ki a többi mind a csőrével kilukasztotta a tojást és valószínű belefulladt. A fürjeim amiktől a tojást gyűjtöttem igaz hogy nagyon fiatalok voltak, a kakasok is, kb 100 naposak. A hőmérsékletet tized pontossággal tartottam. Amikor kellett a fekvő tojásokat 12 óránként kézzel forgatás 180 fokot jobbra következőre balra vissza. Páratartalmat a CLEO 5 ös gépen nem tudtam nézni mindig tele volt vízzel, az utolsó három napban 8 óránként 5 perc szellőztetés után enyhén almaecetes vízzel alaposan lefújtam a tojásokat, plusz a gépbe befújkáltam, bőségesen párás volt a gép belülről. Nekem a tojások hártyája tűnt túl erősnek nehezen tudhatták volna átszakítani? A tojás héja itt ott lepattogzott el volt válva a belső hártyától. Mi az oka, mi volt a hiba? Előre is köszönöm szépen a szakértői segítségeteket.