djboriska Creative Commons License 6 napja -3 0 176292

Lehet, hogy a példám nem jó, viszont az tény, hogy sötétebb pörköléssel a kávé különbözőségét tüntetjük el (magyarul úgynevezett egyeníz irányába toljuk az kávét). Világosabb, (természetesen nem alul-pörkölt borsó fűízű, hanem édesség maximalizálásra törekedve a pörkölés íz karakterek megjelenése nélkül) illetve ugyanezen kávék sötétebbre pörkölve háromszög tesztbe berakva. 99%-ra biztos vagyok hogy még az itt fórumozók is hamarabb kiszednék a különbségeket világosabb de jól pörkölt kávék esetén mint sötébb pörkölés esetén. Javaslom próbálkozni ezekkel (én többször is megtettem és meg is teszem mert ez a kávé kóstolási oktatás része). A specialty kávés (és/vagy újhullámos) világ ezt szeretné bemutatni. Itt nem az a lényxweg hogy mi az én preferenciám hanem, hogy erről szól ez a világ. Az hogy ez most minőséget jelent ebbe a kérdésbe nem megyek bele. Ezt döntsétek el magatok, ítéljétek meg magatok. Az viszont, hogy a sötétebb pörkölés egyeníz irányba tolja a kávét nem hitvallás kérdése hanem tény. Ezt lehet szeretni vagy sem ezzel én nem akarok vitatkozni hogy kinek mi tetszik. Az ízlésetek a tiétek. Én inkább igyekszem tényekre korlátozódni azt leírni amit erről a témáról tudok illetve tapasztaltam.

Előzmény: Parci (176275)