Freedom of mind Creative Commons License 2018.06.10 -3 0 176288

Hát én ma ittam egy ilyet amilyet leírtál. Budán kószáltam és kóstolgattam a kávézók kínálatát. Valahogy kilyukadtam a Kemenes utcában a Pagony Kert nevű helyen. Ez nem kávézó, csak kíváncsi voltam, hogy mi lett a régi gyerekmedencés részből. Mivel rendes, kávézós felszerelést véltem felfedezni az egyik pult mögött, gondoltam ha már ott vagyok, megkóstolom mit szolgálnak fel. A kávébab illatából (kezembe adták a csomagot) tudtam, hogy savasabb élményben lesz részem mint ami az én ízlésem, de azért kértem egy ristretto-t és jól tettem. A kávé pont a határán volt a klasszikus és az újhullámos vonalnak. Ízre nem volt időm részletesen kielemezni, de a ristretto magában is fogyasztható volt, közepesen savasnak mondanám. Igazán izgalmassá viszont az tette, hogy aki a keserűt nem szereti, annak csak cukort kell beletennie. Akinek pedig a savakkal van baja, annak csak egy adag tejszínt. Amikor pedig mindkettőt beletettem, valami fantasztikusan harmonikus ital lett belőle, amiben még mindig érezni lehetett a maradék savakat, de a cukor kiemelte a kávé összes jó tulajdonságait. Hely: Pagony Kert (XI. Kemenes utca.)  Keverék: 100% arabica
Sajnos nem jegyeztem meg a kávé márkáját és származását, de még úgyis visszatérek ide mert nem hagy nyugodni a kíváncsiság.

Előzmény: Parci (176268)