dimelo Creative Commons License 2018.06.10 0 2 40015

Azt "kell beleérteni", hogy az ellenzéki képviselő kérdésére szakmai hivatkozásoktól hemzsegő, ám elterelő választ adtak. (Különösen az utolsó szakaszban)

Ha hivatkoznak forgalmi vizsgálatra ( és Költség-haszon elemzésre) akkor legalább mellékelték volna azoknak a végeredményét, mindjárt hihetőbb volna az érvelés.

Ha 2014-ben elkezdett engedélyezési tervekről írnak, akkor a Forgalmi vizsgálatnak ez előtt kellett készülnie.

 Néhány poszttal ezelőtt hivatkoztam az M4 forgalmi vizsgálatának 2008-2009-es adataira.

 

Kétségtelen tény, hogy az M7-A5  tranzitfolyosó 2008 október óta jelentős forgalmat szív el a 8. útról.

Erről 10 évvel ezelőtt folytattam (ádáz) vitákat a KKK-val, Minisztérium Hálózati Főosztállyal és a tervező ismerőseimmel is,

de akkor még szinte mindenki az S7-M8 2x2 sáv szükségességéről beszélt. (Egyedül mentem szembe az autópályán... a 2x2 sáv építéssel)

 

Erre most leírják azok az érveket amiket akkor mondtam, amelyekről hallani sem akartak 2008-2016 között... (Nem láttam az M8 Forgalmi vizsgálat dátumait)

 

De ez csak egy elszigeteltnek tűnő jelenség lenne, ha eközben a Kormány  nem hirdette volna meg a Modern Városok Programjában a "2x2 sáv a megyeszékhelyekig" szlogent,

ahol nincs hivatkozás és főleg nincs publikáció a Forgalmi vizsgálatokról és a Költség-haszon elemzésekről.

Ellentmondás, hogy végre 2x2 sávos lesz az M15, M2, M70, és mégis újabb 2x1 sávot akarnak Körmendtől a határig.

 

Lehetne sorolni ellenpéldákat:

Gondolhatja-e bárki, hogy gyorsan megtérülő beruházás a 23, 47, 67, 83. utak 2x2 sávos bővítése?

vagy az M6 határszakasz, ahol 2016-ban is csak 1197 db gépjármű halad át?

Vagy az M3 (M34) folytatása?

 

Miért lett fontosabb a semmibe vezető M44, mint a TEN-T (E60) útvonal 4-42. főút 2x2 sávos kivitelezése?

 

A mostani kormányrendeletről még nem tudunk semmit, de ez az M8 -ra adott válasz hivatkozási alap...  lehetne  egy normális országban.

Ahol nincs meg a szakmai alapú indok, ott ne épüljön 2x2 sáv, vagy pedig hagyjuk a "rizsát"....

 

Látható a kettős mérce!

 

 

 

 

Előzmény: M tiszteletes (40007)