Lavina of Gotu Creative Commons License 2018.05.29 0 0 8687

A világért sem szeretnélek meggyőzni/kizökkenteni, csak a tényeket közöltem/közlöm. :)

 

 

A LAX minek? Mikor kell ugyanannak a címnek az értékét egyszerre az A-ba és az X-be tölteni?

 

Ha ugyanazzal az értékkel egymás után (speedcode!) többször kell elvégezni műveleteket, akkor kevesebbet eszik, ha letárolom nem csak akksiba, hanem X-be is (ingyen), és amikor megint kell az érték, nyomok egy TXA-t, ami csak 1 byte. Csak ezzel a manőverrel 384 byte (TAX vagy PHA) és 768 ciklus lett megtakarítva! 

 

A SAX értelmetlen, mert hogyan lehetne egyszerre az A és X értékét beírni 1 címre?

 

Ezt másik effektnél használtam. SAX {adr} = store A&X into {adr} Tehát, nem egyszerre, hanem Akksit AND-olja X-el és az eredményt rakja el tetszőleges helyre. Hatalmas nyereség! Mégegyszer mondom, hosszú speedcode-ok. Miért speedcode? Hogy ne fecséreljünk ciklusszervezésre cpu időt.

 

 

LSA nincs:

 

Én ebből dolgozok, a csapatunk adta ki huszonpár éve:

 

http://plus4world.powweb.com/software/Illegal_Codes

 

opcodeja 4B. /más leírásban ALR-nek hívják/ Végrehajt egy AND #$NN-t az akkura, majd ezt LSR-ezi is (osztja kettővel). Ez is sokszor jön jól. Ha a kis effektemet megnézed, megértheted, miért.