scarabaeus Creative Commons License 2018.05.27 0 0 8666

Nagyszerűen leírja ez a cikk a 6502 "drótozott", nem mikrokódos működését, amely az utasításkód bitmaszkjából és az utasításon belüli ciklusidő bitmaszkjából álló mátrixon alapul, így lehetővé tesz olyan, bitmaszkoknak megfelelő utasításokat is "akaratlanul", amelyek több, "szándékos" utasításnak a feladatát egyszerre hajtják végre, és olyan utasításokat is, amelyeknél a mátrix adott ciklusidőhöz tartozó állapotain végiglépkedve egyik sem zárja le az utasítást, így nem következik be a következő utasítás végrehajtásának előkészítése, "beragad" a CPU az adott ponton.

 

Jó pár évvel ezelőtt egy másik cikkben olvastam én az illegális opkódok működéséről, abban a cikkben pl. még az akkumulátor regiszter bitjeihez húzódó vonalak tervezéséről is szó esett, mivel nem szimmetrikusan helyezkedtek el az áramköri elemek, hanem "ahol jutott hely", volt is erről mikroszkópos kép, na, abban a cikkben is végigvették az utasításfeldolgozás menetét, és leírták a mátrix mellékhatásaként jelentkező, a mátrixot nem tervezetten használó utasítások hatásait, de azt a cikket úgy egy éve újra kerestem, akkor nem találtam. A fenti is jó cikk.

Előzmény: Kováccss (8665)