tnandi002 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 28354

Csak úgy tudnád magad "feltölteni" a naplóba, ha vállalkozó lennél kamarai tagsággal és kivitelezői biztosítással (100 e Ft/év) és szerződnél egy felelős műszaki vezető építésszel (250 e Ft az 1 db építkezésre is szerintem min.). Ha van valamilyen építőipari szakvégzettséged, akkor azt megcsinálhatod, vagy veszel fel egy hétre alkalmazottnak valakit. Közvetlen rokon adómentesen is dolgozhat nálad. Épületgépészetet, ha meg tudod csinálni, 2 napra vegyél fel szintén ilyen végzettségű embert papíron és úgy írd a naplót, hogy mellé feltöltöd a munkaszerződést, aztán akkor látják, hogy van szakember szerződtetve. Keresni kell olyan műszaki vezetőt, akinek épületgépészetre is van engedélye, mert nem mindegyiknek van. 

Aztán a burkolási, pucolási munkákat szerintem házilagosan is meg lehet csinálni. Meg kellene kérdezni a hatóságot, hogy most egyáltalán kell-e azokat naplózni? 3 éve mindent kellett, aztán változtattak és most szerintem csak a tartószerkezeti munkákat kell. 

 

További hasznos dolgokat majd elmondják, akik jobban benne vannak napi szinten.  

Előzmény: Törölt nick (28344)