Szeretetláng Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4739

Mikor megkeményítem magamat, és az értelmemmel, és az elmémmel szeretek, meg vagyok arról győződve, hogy jó úton haladok

Ha Rád gondolok, úgy gondolok Rád, mint aki egyenlő fél Veled szemben

Nem is titkolom nagyratörő gondolataimat, nem is tudom elképzelni, hogy máshogyan legyen

Ha akkor vagyok ilyen, amikor ismertelek Téged, akkor szép lassan elveszítem az ismeretet

Először kiveszek a Tízparancsolatból egyet, és azt nem tartom, ugyan mi lehet baj belőle?

Az lesz belőle, az egy magához vonzza a tízet

Ha mélységben állok, ha a sötétségem mélységében állok, és felfigyelek a Tanításaidra, és Érted megragadok egyet a hét erényből, hiába nyújtózkodik utánam a mélységem, mert az az egy erény megragad engem, és lassan kiharcolom a hetet magamnak

Ha nem tudlak, támadhatlak Téged, oka van annak, hogy támadlak Téged, támadásom olyan, mint mikor egy csepp víz ki akarja szorítani a medréből a tengert

Hogy mennyire veszem a Tízparancsolatot tíznek, az nagyban attól függ, hogy a Tanításod felületét követem, vagy a tartalmát követem

Felvállalva az áldozatot

Mert a szeretet lényege, hogy lemondva magamról teszek az egyszerűségben a másikért

Ha a Tanításod felületén haladok, akkor nagy tetteket várok, hogy tehessem

Pedig a megszentelődésem az olyan, mint egy zongora, a Tanításod megtartása az olyan, mint a zongorán játszani

Lehet bennem a legtökéletesebb tehetség, lehetek kézben, és hallásban tökéletes, ha nem gyakorlok a zongorán, soha nem válik zongoraművész belőlem, hiába vágyok a sikereire

Az könnyen megy, hogy meghallgatom a Tanításaidat, még az is viszonylag könnyen megy, hogy megszentelem a hetedik napot

A magamról lemondás az nehezemre esik

Pedig onnét kezdhetném, hogy boldoggá tehetném a családom a karonülőtől a korosig

És ahogyan boldoggá válnak, úgy tesznek engem is boldoggá

Ez az első kicsi, és tökéletes tanulásom a könnyűben

Ez a tanításod mélysége, amiben ha elmerülök, akkor találkozom Veled

Magamba vetett végtelen bizalmam, ami távolt tart Téged tőlem, az hamar elenyészik, amikor elérnek a fájdalomokozásaim következményei engem

És eldöntöm, a felületén megyek a Tanításaidnak, vagy a tartalmába merülve