kószab Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1395

1. Ha arra a lehetőségre gondolsz, ami itt (encaminhamentos.sata.pt/en) van leírva, akkor az a te útitervedden nem jön össze. Én most leveleztem velük, rákérdeztem erre, és egyértelművé tették, hogy csak annak jár ingyenes routing jegy, aki a kontinensről az első szigetre (pl. Sao Miguel) megérkezve 24 órán belül továbbutazik a másik szigetre (ami az utazás végső célja). Arra nincs korlátozás, hogy a második szigeten mennyi időt lehet eltölteni. Visszafelé ugyanígy érvényes, hogy amikor megérkezel arra a szigetre, ahonnan majd ténylegesen visszarepülsz a kontinensre, akkor a megérkezés és a kontinensre repülés között nem telhet el 24 óránál több.

2. a. Én a helyedben inkább úgy osztanék meg egy 10 napos időszakot, hogy 6-7 nap Sao Miguel és 3-4 nap másik sziget.

2. b. Attól függ, mit szeretsz csinálni. Ha túrázni szeretsz, akkor szerintem Flores. Ha hegyet mászni szeretsz vagy bálnanéző túrára mennél (megsprólolva fél-egy napot Sao Miguel-en), akkor Pico. Ha kultúra / városnézés / lávabarlang, akkor Terceira. Tájékozódj, olvass utána, akkor könnyebb lesz a döntés.

Előzmény: E.Gyöngyi (1389)