radio100jozsi Creative Commons License 2018.05.03 0 1 39652

Álmodozás, a meglévő útjaink le vannak rohadva, és most nem az M1-re gondolok, hanem pl. a 405-ös főútra. Ma volt egy ceglédi köröm, lefelé itthonról jöttem Nyáregyházán rákanyarodva a 405-ösre Albertirsáig, majd onnan meg a 40-esen irány Cegléd. A 40-es Ceglédberceltől tiszta hepe-hupa, és hullám. Aztán Cegléden is pocsék széttöredezett utak, a Déli út amivel át lehet menni a 441-re, szintén egy hulladék, na meg utána a 441-es is kifelé a város határig, amíg mentem. Visszafelé aztán már Pestre jöttem, így a 405-ösön végig az M5-ig, majd fel. Egyedül az M5-ös volt jó minőségű, több helyen új aszfaltozott rész, pedig szerintem nincs kisebb kamion forgalom mint az M1-en, még is rendben van az út. A 405-ös meg nem csodálkozom, hogy megszüntették a 100-as sebességet rajta, az egész tiszta hepe-hupa, és folttenger. Ja volt egy szem kétoldali pihenő az úton Nyáregyháza mellett, de az be van zárva, lekordonozva, mellette 80-as tábla, de látni is, hogy jóformán még az aszfaltba is belebontottak. Nem értem, hogy egy sima parkoló, mert sem WC, nem volt ott, miért kellett egy út mentén bezárni. Értem én, hogy kamionosok ott "pihentek meg" a lányok szolgáltatásai közben, mert arról volt híres az a parkoló, de akkor is ezért megszüntetni teljesen. Azért kíváncsi leszek az M4-esen hol lesz benzinkút, mert Vecséstől Ceglédig nincs tudomásom, hogy épülne bárhol is, Cegléd előtt van a jelenlegi MOL, és annyi. Ha azt nézzük az M0K is meg az M31 is teljesen kútmentes, jó forgalom van az egy szem Alacskai pihenős MOL kútnak.

Még az M5-ről annyit, hogy 13 óra környékén voltam az úton, de az M0 kihajtóból torlódott be a kocsisor az M5 kihajtó sávig. Ez milyen egy elcseszett csomópont lett. Majd gondolom ha lesz rendesen M4, akkor valamicskét vesz le a forgalomból, mert a 405-ösön rendesen mennek a kamion karavánok.