kürtök Creative Commons License 2018.04.28 0 0 49914

Ha a vázon lévő bajonett és az obin lévő klappol, jó kellene legyen. Próbáld meg állványról is, késleltetővel vagy távelsütővel, ha akkor is életlen, akkor az obival lehet gond, bár ha nem ejtik le, nem szokott velük baj lenni... Jó lenne tudni azt is, milyen fényeknél próbáltad, és milyen témára. Amikor nekem a kis sigmámmal ilyen benyomásom volt, csináltam egy objektívteszt ábrát, és felragasztottam a szekrényre, megfelelő fénynél, állványról lefényképeztem, és akkor derült ki, hogy túlságosan hozzászoktam a nikon obi vr-hez, ehhez nyugodtabb kéz kell...

 

Az objektívteszt ábra google-n is van, vmi hasonlót össze lehet ütni rajzprogramban és kipróbálni, de manuális fókusszal is. Ha szalma, akkor be kell vizsgáltatni, sajnos ha használtan vetted és mége jó, igen csak rá vagy bízva az eladó jóindulatára. Van egy nagyon jó szakember, aki ezekkel foglalkozik, megadom a számát ha gondolod, nekem már telefonon is sok jó tanácsot adott, és több felesleges kiadásról is lebeszélt, jól lehet a saját zsebe ellen beszélt. 

Előzmény: reka033 (49913)