Szeretetláng Creative Commons License 2018.04.25 0 0 4725

Megszületésünknél jelen van nálunk a hit alapja, amire építkezhetünk, majd többnyire fogjuk, és eldobjuk

Majd elkezdünk a magunk útján járni, nem engedve senkit, hogy beleszóljon a sorsunkba

Majd elkezdünk magunknak gyűjteni, és hiába szerzünk, mégis ott érezzük jól magunk, ahol kapunk, ahol szeret a béke

Nagy kincsünk, ha megtartjuk a barátságot és a hűséget, mert akármerre nézünk, mégiscsak ott szeretünk, ahol szeret a béke, ahol a szívünk békéje

Sokfelé járunk, mégiscsak azt találjuk, ott szeretünk

És amellett szeretünk, ahol nyugszik a béke

Ha egy erényt megtartunk, akkor amellett bejön hozzánk a következő, és bemutatkozik, a békéd vagyok

És a harmadik sem marad el tőlünk, ha befogadtuk a következőt

Előbb utóbb elkezdjük keresni az igazságot, ha Tőled távol keressük, akkor is az igazság Hozzád visz

Kapok egy felismerést, és gyötrődöm abban, elfogadjam, vagy ne fogadjam el

Máshogyan nem tudom elfogadni, csak ha igazodom az igazsághoz

Ott pedig szeretek, ahol az igazság szeret, mert ott a béke

Béke pedig ott van, ahol a jelenléted

Az Igazság pedig a Szeretet, akihez egyszerre vonzódom, és akit eltaszítok, a szeretetről alkotott fogalmaimban

Mert az az első fogalmam, hogy nekem jó legyen, Te meg azt tanítod, add tovább azt, ami jó

Ha azzal találkozom, aki továbbadja a jót, felismerem az Igazságot, Aki nála lakik, és Akinek meríthetek a békéjéből

És amikor eljutok addig, adjam a jót, megjelenik nálam a békéd, azaz elértem a jelenlétedet nálam