pacsepa Creative Commons License 2018.04.23 0 1 26887

A tafrina tavasszal fertőz, de a tünetei nyáron még simán jelentkezhetnek. A legnagyobb baj, hogy a fa nem gyógyul ki belőle teljesen, rákos burjánzások, gyantafolyások keletkeznek. Ott van benne!

Ja írtál a szilva hullásról korábban. Arra nem válaszoltam. Valószínűleg vírusfertőzés. Tipikus tünete, a növekvő termésveszteség és a leveleken, termésen, termés magján megjelenő gyűrű alakú folt. Külön-külön, vagy akár együtt! Sharka vírus, vagy más néven szilvahimlő. Keress rá, jobb az ilyet gyorsan kivágni. A kajszira, őszire, szilvára veszélyes. Először csak ízetlenedik a termés, aztán egyre több lehullik a teljes érés előtt, végül már 90%-ot is eléri a veszteség. Azon túl hogy nem éri meg egy ilyen fát gondozni, még a továbbfertőzés veszélye is fennáll. Nálam is van vírusos fa, de a fa viszonylag jól tűri, addig nem vágom. Már két fát kellett kivennem miatta. A tünetek egyértelműek, de azért óvatos vagyok, minden metszőolló használat előtt fertőtlenítem a szerszámot, nehogy átvigyem a vírusokat egyik fáról a másikra.

Előzmény: taormina001 (26882)