pejgeroj Creative Commons License 2018.04.20 0 0 402

:)

 

egyáltalán nem különbözik. még egyetlen olyan dolgot nem hallotam ami ellentmondana az ismert magyar történelemnek.

 

viszont vagy 10 dolgot olvastam benne, amelyik tényszerűen megerősit történelmi tényeket. ahogy itt is felsoroltam párat, csak hát az előitélet sokaknál sokakat megakadályoz abban hogy az agyukig eljusson.

 

de meg lehet próbálni. az arvisura ír Koppányról, Saroltról, az erdélyi gyuláról, Vazulról, Bulcsúról, Taksonyról, Ajtonyról

 

az olyan dolgok pedig mint a pannonhalmi apátság első két magyar rendfőnöke, élete-halála, a 904-es német orv követgyilkosság, a késő avar Ábrány, Taksony pápai követe stb. ténynek kezelendők, mert számtalan forrásban alá vannak támasztva

 

pl. mi nem igaz ebben? valamelyik állítására létezik cáfolat?

 

 Vajk nem tudott ellenállni felesége, a bajor Gizella és az idegen lovagok követelésének, hogy az Öreg Östenben hívő pogányságot el kell pusztítani. Koppány vezér és a vele tartó surányi, káli lovasság 998-ban még erősen tartotta magát. István, Vecelinék megerősített seregét küldte Koppány ellen, aki apjának, Gelyza nagyfejedelemnek unoka-testvére volt. Koppány magyari serege a veszprémi Farkas hegyen csapott össze az István küldte német lovagok és a velük tartó magyariak seregével. Az ádáz csatában az új istent hívők győztek. Vérbulcsú végvári serege elkésett. Koppány élve került Vecelin, Hunt és Pázmány fogságába. Szerintük nincs kegyelem az Öreg Östent hívőknek, Veszprém táltosainak, az ősi sámánhelynek. Az Öreg Östent hívők igyekeztek menteni mindent, ami menthető. Veszprémet Vecelinék felgyújtották és elpusztult...

Előzmény: Jokki (401)