kb. Creative Commons License 2018.04.20 0 0 3416

Azért a chengdui panda bázis jobb élmény mint egy sima városi állatkert. Sok panda van, normális környezetben. Egy fél nap min. kell rá az oda-vissza kiutazást is beszámolva. Persze ha csak az a cél, hogy "kipipálhassa" az ember a pandát, akkor bármelyik állatkert jó ahol épp van az embernek 1-2 szabad órája és a felszabaduló szűk Chengduban töltött 2-3 napban lehet mást nézni, de ez nekem innentől olyan kérdés mint a melyik Nagy Fal szakaszt nézi meg valaki. Ki lehet pipálni Badalingnél, meg lehet menni kevésbé kiépített szakaszra egyedül sétálni a falon pár km-ert, ami az oda-vissza úttal egész napos program. Ezért se tudok mit mondani arra, hogy mit és mennyi idő alatt nézzen meg valaki akit nem is ismerek, nem vagyunk egyformák. A falas példánál maradva max azt tudom mondani, hogy ha van rá idő, akkor sokkal jobb élmény a másodikra menni. Ugyanez igaz a pandákra is.

Én pl. kb. tízszer voltam Chengduban, de leginkább csak átutazóban, felveszem a kocsit a reptéren vagy a vasútállomáson, találkozom 1-2 barátommal, eszem az IKEA-ban még egy utolsó nyugati kaját és irány fel a hegyekbe hetekre. 

Előzmény: W.L. (3415)