balu198207 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 62565

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni egy hibával kapcsolatban, hátha találkoztatok már vele. 

Az alany: Audi  A4 1.8T  AEB 275000Km van az órában . Meleg motornál, alacsony fordulaton becsörög (kb 2000-es fordulatig), viszont alapjáraton nem.

A csörgés is változó, csak lehúzott ablaknál hallom, üresben halkabb, terhelésre mintha kicsit hangosabb lenne. Meghallgatta több szerelő, de igazából ők is annyit mondtak, hogy "szelephangja" van (hidrotőke), vagy valamitől nagy az előgyújtás , vagy dugó csapszeg. Olajnyomást egy éve mérettem rajta, hozta a gyári értékeket, azt mondták nagyon jó. Azóta volt olajcsere , utána pár ezer kilométerrel  vettem észre a csörgést. Olaj, szűrő nem változott, mindig wv502.00 5w-40 olaj (Total, Motul, Q8 mikor mit sikerült venni). Elsőre cseréltem rajta a vezérműlánc feszítőt meg olajat (az alatta levő tömítés eresztette az olajat meg hangosnak találtam, na meg nem egyenletesen gyorsult, mintha nem feszítette volna rendesen) ami hozott is némi változást. Több mit fél literrel lement a fogyasztásom, és jobban megy az autó, de csörög még mindig . Viszont a láncot nem cseréltem, tudom kellett volna, de féltem tőle, hogy elrakom a vezérlés (na ezt meg is bántam, mert nem valami nehéz cserélni benne). Szóval igazából nem tudom esetleg csinálhatja-e a kopogás szenzor vagy a gyújtás egyéb része (az alapjáratot sem érzem tökéletesnek, mintha néha kihagyna, trafók, gyertya nemrég cserélve). Vagy inkább mechanikai hiba. Tudom vigyem el szerelőhöz , de elég sok mindent otthon szereltünk. Igazából ha van időm szeretem magam megkeresni mi a baja.