aldilá Creative Commons License 2018.04.14 0 2 25825

Üdv. Ha Fiumicino reptérre érkeztek, és egyből Ostia a cél, akkor felesleges bemenni a városba. 50 méterre az érkezési csarnoktól, kívül balra, indulnak a Cotral buszai egyenesen Ostia Lido Centro HÉV-megálló végállomással. Jegy 1,30 euro, menetidő max 30 perc. (arra még nem tudtam rájönni, hol lehet Cotral-buszjegyet venni a reptéren, a klasszik dohánybolt az érkezési terminálon vagy egy éve üzemeltetőt váltott, és ő nem foglalkozik holmi buszjegyekkel, tök cukor az alak... mindenesetre én egy éve jegy nélkül utazok a Fiumicinótól, ha épp nincs nálam valami maradék régebbi időkről. Eddig még nem buktam le.) A busz átszeli a Ostia központját is. Onnan indul mindenféle városi járat minden irányba, végig a tengerparton is, egészen a Cristoforo Colombóig. Jó eséllyel a jövendő szállásotok is megközelíthető lesz valamilyen busszal. Ostia Róma része, tengeri negyede, tehát az ottani buszok római jegyekkel, bérletekkel vehetők igénybe. A Cotral viszont regionális járat, arra a reptérről más jegy szükséges, ha megtalálod... :-)

 

http://www.atac.roma.it/files/doc.asp?r=7

Előzmény: Kira277 (25824)