mybeer Creative Commons License 2018.04.14 0 0 25540

Sziasztok.

Sikerült a Mini Kegeket elkészítenem, 16g cukrot tettem minden hordóba.

Viszont Felmerült egy probléma.

Tegnap főztem Olasztól rendelt pilseni sörfőző csomagot. 5kg-os, és 3kg-os csomagot rendeltem, mert az 50 literes edényemben igy biztonsággal megforralható a két csomag együttes kihozatala (47 liter) 

Minden rendbnen zajlott, két vödörbe raktam őket, mindegyikbe került 20,5 liter (41 liter maradt forralás és komlószűrés után)

Levegőztetés mindegyik vödörben megvolt.

Az élesztőket el kellett osztanom, mert az 5kg-os csomaghoz 12g, a 3kg-os hoz 6g élesztőt küldenek. Ezt ugy csináltam, hogy mindkét élesztőt kinyitottam, és a 12g-osból öntöttem át annyit, hogy grammra egyformák legyenek (mérleggel)

Ez tegnap délután volt. Ma reggelre az egyik vödör, szépen felhabzott, kotyogó "dolgozik"

A másik vödör semmit nem csinál. Felhabzás nem látható, kotyogó semmit nem csinál. :-(

Vajon mi lehet a baj?? A sörlé ugyan az, "elvileg" az élesztő is. Bár kb egy hét diferencia volt a két rendelés között. Utólag gondoltam, hogy még egy 3kg-os csomaggal megtoldom.

Elvileg mindkét vödör jól zár. Fertőtlenítés is meg volt.

Gondoltam arra is, hogy lehet, hogy amelyik élesztőből átöntöttem, az "döglött" volt...

Tartok itthon vész esetére élesztőt a hűtőben. Gyári csomagolású, 2x6g-os zacskó (brewferm top)

Megfordult a fejembe, hogy felnyitom, és beleszórom. Szabad ilyet? 24 óra után...

Vagy keverjem fel újra? 

Nem tudom mit tudnék tenni a siker érdekében.

Csak egy éve főzők sört.. Viszonylag elég gyakran. De ilyennel még nem találkoztam rövid pályafutásom alatt. Köztetek biztos vannak nálam sokkal tapasztaltabb sörfőzők. 

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!