öreghondás Creative Commons License 2018.04.12 0 1 35124

Akkor mondom. Még nem döntöttem el, hogy mikor indulok. Úgy szoktam, hogy hajnali 2-3 között indulok. Így mire a nehezebb szakaszhoz érek, addigra világos van. Zsenica és Szarajevo között van autópálya, de minden évben nő. Ahogy végiggondoltam, nem is tavaly voltam utoljára, hanem 2016. októberben. Akkor is már elhaladt Szarajevo mellett a pálya, lehet kicsit még nőtt azóta. Nem emlékszem hogy mennyi volt, de nem volt drága. Többször mentem motorral is, az fele volt a gépkocsinak. Arra emlékszem, hogy euroval fizettem, de 1-2 eurós kellett. Papírból nem adtak vissza, illetve egyszer Márkát... Most a kedvesem kocsijával megyünk, mert neki gyakorolni kell. Az egy kis benzines Nissan Micra. Boszniában olcsó az üzemanyag, ott mindíg teletankolok. Foca felé is nagyon szép az út, de lehet, hogy a hegyekben még tél van... Trebinje felé azokat kikerüljük. Lehet hogy nem tudtam pontosan válaszolni. Magam is meglepődök, hogy ami számomra nem annyira fontos, mennyire nem marad meg.  Az például markánsan megmaradt az emlékeimben, hogy Trebinjében kétszer is át akartak verni a benzinkúton. Nagyon figyeljetek a tankolásnál, egyikőtök maradjon ott a kocsinál végig, mert engem gyanútlanul beküldtek és bekiabáltak egy számot, majd kb. 100 liter benzin árát fizettem ki. Azonnal észrevettem és "mivel nagyon szépen kértem" azonnal visszakaptam kp-ben euróban. Persze ehhez nem árt, ha te is 110 kiló vagy.... Szóval óvatosan.

Előzmény: 72Marcsi (35122)