Pupolc Creative Commons License 2018.04.10 0 0 17808

Üdvözlök mindenkit!

Három éve van refluxom, a fórumot is azóta olvasom. A tünetek nekem néha előjönnek, majd egy időre megszűnnek. Jelenleg gyógyszert sem szedek rá, igazából gasztroenterológus meg sem vizsgált rendesen (megnyomkodta a hasamat, és felírt Esomeprazolt), a fül-orr-gégész vette észre a savas felmaródást. Ha valaki tud, akkor ajánlhatna egy jó orvost (jónak az számít, aki foglalkozik is a beteggel).

Ha jól értem, akkor jelenleg ennek a betegségnek a kezelése a következő: ppi szedése -> ha mellékhatás (amiből van nem kevés, nekem is volt) jelentkezik vagy hatástalan lesz -> szüneteltetés -> áttérés másik gyógszerre.

Nekem a paradicsom és a csokoládé a mumusom, de a pl. a sör (kis mennyiségben) és a banán nem okoz semmi tünetet.

Ami hatásos: gyakori, de kis mennyiségű étel és a péksütemények mellőzése. Az éjszakáim nyugalomban telnek, nem ébredek fel.

Ahogy észrevettem sokan tájékozottak a témában, a nyelőcsőrák és a Barrett-nyelőcső milyen esélyekkel játszik egy refluxosnál? Mert mindenféle százalékokat olvasok erről.