czimbi Creative Commons License 2018.04.05 0 1 30531

Húsvét utáni szép napot!

 

Megjövék én is Erdélyországból, hozva az otthoniak üdvözletét mindenkinek, akiket illet! Idén is fent voltunk Húsvét hajnalán a hegyen, kis kápolnáink előtt, szertartás keretében megszentelt étkek karéjában, olyan 100-120 fős lelkes magyar ember, sok sok fiatallal, ami bizakodásra ad okot! 

 

 

 

A délerdélyi utak állapotához képest az E60-as rendben van, még az ákosfalvi elkerülő is, de akárhogy igyekszem, hát a 460 km megtételét sehogy sem tudom hét óra alá nyomni, annak ellenére, hogy az E60-as mondhatni rendben van és már van egy 52 km-es nyúlfarknyi autópálya is, de iszonyúan nőtt a kamionok, autók száma az utóbbi években, nincsenek elkerülők a kisebb településeknél és ezért állandóan torlódik a forgalom. Épp ezért viszont az autó fogyasztása is minimális ;-). Hazafelé indulva rámszakadt a tél, havazás volt olyan 100 km-en keresztül, egészen Marosvásárhelyig hó havaseső hullott vegyesen. A Bucsin tetőn kellemes téli állapotok voltak, még jó, hogy téligumik fent voltak. Azért a csonkaországbeli utaink állapota Ártánd-Berettyóújfalu között siralmasan leromlott, agyonfoltozott, ráz. Értem én, hogy a sztrádaprojekt miatt hanyagolják az újabb kopóréteg felvitelét, de lassan már az a 40 km használhatatlan lesz...   

Előzmény: GreenArmyy (30529)