passzbo Creative Commons License 2018.04.05 0 2 7331

Sziasztok,

 

Hétfőn értünk haza, pár friss infó.

Nekünk nagyon tetszett Sey (csak Mahén voltunk), gyorsan le tudtunk lassítani a helyiek ritmusára ami azért nem mindenhol sikerült régebben. A partok gyönyörűek a víz szuper, a természet buja és csodaszép, az emberek kivétel nélkül kedvesek. Valaki írta hogy ide is betette lábát a tömegtúrizmus, ezt cáfolnom kell, még Beau Vallonban is nagyon szellősen voltunk és 5 perc alatt bárhonnan akár néptelen parton találhatja magát az ember. Más partokon pedig alig vagy nincs is túrista. Belépéskor gyorsan ment a sor a reptéren és egyszer csak belassult, mire sorrakerültünk kiderült minden szállásfoglalást és a hazafelé tartó repjegyet is ellenőrizték és bizony igen precízen be kellett bizonyítanod hogy minden ott töltött éjszakára van szállásod, pénzre nem voltak kíváncsiak. Akinek nem volt kinyomtatva az a telóján vagy laptopon mutogathatta, akinek ott sem volt annak a bemondott szállást telefonon felhívták. Hazafelé se cetlitöltés se fizetés nincs. Maps.me tényleg nagyon jól működik, én nem béreltem kocsit mert bár a közlekedés igen komótos (bár az udvariasság minimális nyomát sem fedeztem fel) de az utak főleg az érdekesebb helyek közelében irtő szűkek és a parkolás sem túl egyszerű, mondjuk a Taxi meg nem valami olcsó. Ahogy néztem a váltók árfolyama nagyon hasonló volt, én a reptéren váltottam EUR-t (árfolyam 16,5 / vissza 17,5). Legjobb a kártyás fizetés az Unicredit 18,5 Ft/SCR -ben számolta el. Kp-vel csak a Taxisoknak és a Beau Valloni parti kajásoknak fizettem, máshol mindenütt lehetett kártyával. Ami nagyon tetszett hogy húsvétkor az amúgy néptelen partok megteltek helyiekkel, sátrakat húztak fel lufikkal, lampionokkal, főzőcskéztek, zenéltek, nagy dzsemborit rendeztek. Szintén parton heverve lehetett végignézni hagyományos kerítő/húzóhálós halászatot, mintha lassított felvételt nézne az ember, rendkívül relaxáló hatású volt:)

Szerintem még visszanézünk ide...