Alváskultúra (X) 2018.04.04 0 0 12530

Szia A4-Afn,

 

logikailag szerintem jó a gondolatmenet. Előtte egy kicsit a tegnapi válaszomhoz. Már tegnap is éreztem, ma meg visszaolvasva meg is győződtem, hogy egy kicsit erős volt. Írtam is a kedves Modiknak, hogy legyenek kedvesek törölni. Ezek nem ide tartozó dolgok. 

 

A habrugók esetében szerintem egy kicsit más a helyzet. Egy részről ugye a habrugók (többnyire) HR habokból vannak, amiknek nagyobb a tömegsűrűsége és sokkal rugalmasabb, mint egy átlagos normál hab. Más részről minden habrugónak van egy karakterisztikája. Ez egy nyomás alatt mért és felrajzolt görbe és egészen meglepő módon ugyanabból az anyagból vágott ugyanolyan méretű habrugók karakterisztikája is eltér a rugó vágási mintájában. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy matrac esetében az alapanyag és a vágás nagyon sok mindent befolyásol. Olyan egy kicsit, mint a jin-jang. Normál habokhoz a vágással és egyéb megoldásokkal (know-how) sokat kell hozzátenni, hogy jó matracot kapjunk és egy remek HR habból is lehet vacak matracot csinálni...

 

Üdvözlettel:

 

pálinkás László

Előzmény: A4-AFN (12529)