pchris84 Creative Commons License 2018.04.03 0 1 9178

Nekem is van kézi kamerám is, de én ezt (Sony AS200) jobban szeretem használni. Majdnem gyufásdoboz méretű, egy gombnyomásra indul a felvétel kikapcsolt állapotból is, nem kell külön kijelzőt nyitni, lencsevédőt nyitni, bekapcsolni, majd rec gombot nyomni a felvételhez. A torzítással én megbarátkoztam (120°-os látószögig), a zoom néha hiányzik, ezért is van kiegészítő kameraként nálam a kézi is (Sony CX405), bár nagyon ritkán használom. Szerintem a tájat/környezetet ugyanúgy meg tudom vele örökíteni, persze ez az én szubjektív véleményem, nekem ez jött be jobban. Ha másnak más, én azt teljes mértékben meg tudom érteni, én is sokat vacilláltam a kettő között. Van pro és kontra minkét típus mellett, egy túrán való filmezéshez kompromisszumokat kell kötni. Persze jobb minőséget adna egy profi kamera manuális beállításokkal gimbalon és állványon, de az egy túrán nem kivitelezhető, annyi plusz súllyal, idővel és munkával járna. Éppen ezért nem viszek fényképezőgépet sem magammal. Teljesen felesleges lenne azt a plusz 3-4 kg-ot cipelni, hiszen ilyenkor egyszerűen nincs idő a használatára. Számomra telefonnal vagy kis kompakt géppel automata módban is bőven kielégítő képek születnek egy ilyen túrán. Persze ez megint az én szubjektív véleményem.

 

Más technikai kérdés: ilyen stílusú videóknál képkockaszám tekintetében 25p/30p vagy inkább 50p/60p a jobb szerintetek?