Guillaume- Creative Commons License 2018.03.28 0 0 24564

45 millió?:) Az az érdekes, hogy itt nyáron nagyszülők utcájában egy 40 év körüli házaspár épített házat, 120 m2, és kijött nekik mindenestől 32 millióból (telek nélkül, sajnos itt 10 millió egy telek). Egy kicsit sokaltam az árát, amíg meg nem nézhettem közelebbről. Alap 20 centis hungarocell szigetelés, lábazatra 10 centis, alap 30-as talán leier téglával. A cserép szerintem a legolcsóbb betoncserép, mindenütt 7 kamrás 3 üvegrétegű ablakok, tölgy fóliával. Ugyan a nappali, konyha, előtér számomra elég tré mechlaki, nekik az tetszett. Ami viszont számomra újdonság volt, a fűtés: Panasonic T-cap levegő-víz hűtő-fűtő hőszivattyú és a tulaj szerint 50 ezernél nem lesz a több a fűtésköltség éves viszonylatban. Ez volt pontosan emlékszem, hogy 4 millió, kiépítéssel együtt Az energetikai besorolás AA lett, azt hiszem 65kWh/m2.
Állítása szerint baromi sok "alkudozás" ment a boltokba, igyekeztek egy helyen megvásárolni mindent, így 10-15% árengedmény szinte mindenre jutott, na és persze legalább 1,5 évig épült.

Szóval azért kicsit sokallom a 45 milliót egy 110m-es házért, persze lehet a szakember szólt belőled.