altinder Creative Commons License 2018.03.25 0 0 22730

Újfent hálásan köszönöm a sok tanácsot a barnítást illetően. Ha megleszek vele, közzéteszem az eredményt. :) Addig itt van néhány fotó a jelenlegi, külső és belső állapotról. Összeraktam így, polírozott kakassal és elsütőbillentyűvel. Hülyüljek meg, de még így is tetszik. Ahhoz, hogy mindkét oldalon ilyen fejű és átmérőjű csavar tartsa a markolatot - kitöltve annak lyukjait - az eredeti 4-es csavar helyett 5-öst kellett alkalmaznom. Annak ilyen átmérőjű a feje. Mindkét oldalt egyformára akartam, így végül a bal oldali panel lyukját felfúrtam 7 mm átmérőre, majd 7 mm hosszú, belül 5-ös menettel rendelkező perselyt esztergáltam, ami jó passzosan ment bele a számára felfúrt lyukba. Így a bal oldali panelben lévő csavart szétszedéskor nem kell bántani. A menetes vége félig megy bele a perselybe, amibe a jobb oldali, hosszabb csavar szemből csatlakozik. Szétszedéskor csak a jobb oldalit kell kicsavarni. Hát, egyelőre ennyi. :)

 

Most még szöget ütött a fejembe egy polírozott acél dob. Apropó! Láttátok már az új acél dobok kialakítását?

 

Előzmény: Putyika007 (22729)