advocatusdiaboli Creative Commons License 2018.03.21 -1 4 322165

Kis távolságtartással nézve a dolgokat, tudod én inkább azt látom, hogy az autóipar mostanra óriási konszern-biznisz lett, rettenetes konzervativizmussal, és "csak a biztosra megyünk" menedzseri attitűddel. Nagyon ülő párhuzam szerintem a mostani hollywoodi mainstream filmgyártás - irtózatos pénzekből, fantasztikus technikai háttérrel, betegesen túlfizetett sztárszínészekkel, borzasztóan látványosan - adják elő 3-4 évtizede újra meg újra ugyanazt, semmi kísérletezés, csak újabb meg újabb bőrök ugyanazon rókáról lenyúzva. És igen, a film területén is jól látható, hogy kis pénzű és nevű fiatal, nímand, kísérletező kedvű rendezők-producerek-színészek próbálkoznak KIZÁRÓLAG újszerű ötletekkel, megközelítésekkel, a nagyok távolról figyelik őket, sokszor még vetnek is kis aprópénzt nekik, aztán, ha valamelyik új ötlet, stílus, irányvonal bejön, népszerű lesz - akkor azonnal nagy apparátussal ráugrik gyorsan a "profik csapata" is, és kezdődik elölről a verkli, megcsinálják pont ugyanazt a filmet, amit a kezdők 20 ezer dollárból sikerre vittek 200-500 millióból, atom látványosan, nagy nevekkel - de zéró új, saját ötlettel...

 

Nem akarom a német nagyokat megsérteni, de tudod én az Audi-MB-BMW vonalon igazi újdonságot, innovációt, valódi forradalmi újdonságot, igazi útkeresést az elmúlt 50 évben nem nagyon láttam. Leginkább egyáltalán. A meglévő dolgok tökélyre csiszolása zajlik, valóban impozáns minőségben, de abszolút tisztán látszik, hogy az iparág megújulását a nagy autógyártóktól HIÁBA VÁRJUK. Ők egyre jobb és jobb minőségben fogják produkálni ugyanazt - de a kísérletezést, az útkeresést - azt meghagyják másoknak. Ők pénzt akarnak keresni, és kizárólag pénzt akarnak keresni, semmi mást nem akarnak, a menedzsment zöme pénzügyi-jogász végzettségű senkiházi, valójában nem is értenek ahhoz, amit a cégük gyárt, ők jövedelmezőséget akarnak, és slussz...

Előzmény: Törölt nick (322159)