djuice Creative Commons License 2018.03.16 0 0 935

Sziasztok!

 

Most lett olcsón egy Samsung DVD-VR350-esem. Ez egy kombó készülék. Az a gondom, hogy a VHS része felvételkor kiírja, hogy: "Nem vehet fel más védett filmet". Gyakorlatilag csak SCART-on keresztül, tehát analóg vihető be neki külső jel és 2x sikerült is már felvételre bírni (pl. T-home sat tv beltériről sport műsort vagy más tartalmat is vett), de egyébként még reklámok esetén se működik akármikor a felvétel VHS-re így. Tudom ez ma már nem menő, de még mindig a legegyszerűbb, leggyorsabb felvételi mód nálunk, amit egy "nagymama" is érteni tud és használni, meg hát az oldtimer feeling ugye... :)

 

Szóval nem tudom mi lehet ezzel a gond? Néztem az angol Samsung oldalon van hozzá firmvare (még 2007-es), de a másik probléma az a cuccal, hogy a dvd része meg hulla. Pontosabban beveszi a lemezeket (bármit), pörgeti-pörgeti és kiadja hogy "A lemez nem megfelelő vagy szennyezett". Olyan mint ha nem találná a track indexet vagy nem tudom...

Tud ebben valaki esetleg ötletet adni szerviz nélkül mit hogy lehet itthon még megvizsgálni benne?

Köszi!