kiswida Creative Commons License 2018.03.12 0 0 53583

Üdv!

 

Vettem egy használt akváriumot szépen kitisztítottam, vízkőmentesítettem, fertőtlenítettem majd 3 szor kiöblítettem most éppen feltöltött állapotban tesztelem hogy ereszt e de egyenlőre jól néz ki a dolog. 40*45*100 cm es van hozzá egy eheim külső szűrő 700l/óra teljesítménnyel kaptam hozzá szűrőanyagot (szivacs, illetve valami golyócskák) + fűtőszál illetve membrános levegőpumpát. A tetejében van két neoncső momentán mindkettő halott úgyhogy kell újakat vegyek kb 80cm hosszúak lehetnek. Segítséget szeretnék kérni a berendezéséhez. Szeretnék bele az egyik oldalára (csináltam egy profi ábrát hozzá :) ) növényeket telepíteni. A kérdés az lenne hogy elég e ha csak a növények alatt van táptalaj (az ábrán a zöld rész) mondjuk 3-4 cm vastagon és felette pedig sima kavics az egész akvárium területén. Illetve milyen neoncsövet válasszak? Milyen növények bírják jobban a kezdők szerencsétlenkedését? A CO2 rendszer feltétlenül szükséges ha csak néhány növényt akarok? Igazából minnél többet olvasok a témáról annál nagyobba káosz a fejemben.Előre is elnézést ha butaságokat kérdezek.

 

Zoli