Jana 12 Creative Commons License 2018.03.03 0 0 6136

   Bő fél éve már leírtam a műtétem tapasztalatait. Minden eset és vizsgálat legtöbbünknél mást mutat, és különböző megoldást igényel. Ezért e fórumon csak általános tanácsokat és bátorítást adhatunk egymásnak. Sokáig kerestem én is a legkevésbé megterhelő, illetve fájdalomtól és következményektől mentes megoldást. Ami biztos, hogy érdemes több orvost is felkeresni, és a tapasztalatokat összegezni. Viszont kevés proktológus, illetve sebész van az országban, aki a IV. stádiumú belső aranyér esetén a Longo, Starr, illetve a HAL-RAR műtétet végzi a hagyományos kimetszéses helyett. Az említettek viszonylag költségesek, sajnos nem támogatják őket. Nálam, az állapotom miatt már csak ezek jöhettek számításba. Az előzetes magánrendeléses vizsgált is mindannyiszor pénzbe került, de a legtöbb szakember szerencsére az ingyenes  állami szektorban is rendel. Emiatt kerestem fel én is többek között  Budaörsön az Egészségügyi Központot, illetve a Győrben a Kórház sebészetén Horváth Viktor főorvost, aki e terület egyik kiváló ismerője. Végül mégis egy fővárosi magánkórházban kellett elvégeztetnem a Longohoz hasonló Starr körkimetszéses műtétet. A gyors gyógyulás és kevés fájdalom miatt úgy gondolom, hogy jó döntést hoztam. /A gerinc közeli érzéstelenítéstől én is féltem, de kibírható./