wanbo Creative Commons License 2018.03.03 -1 4 6225

Innen úgy alakult, hogy átmentünk Gamra a Mandarin Homestaybe két éjszakára, ugyanis tök jókat hallottam róla három honfitársunktól, akikkel a Yenbubában futottunk össze. A Mandarin HS-t egy nagyon aranyos helyi család vezeti és Sawingrai falu közvetlen közelében található, ahol érdekes belelátni a helyiek életébe. Ha valakit érdekel, akkor fel lehet iratkozni a helyi angol nyelvű programba, gyerekeket lehet tanítani angolra (vagy csak játszani velük) és akkor engednek a szállás árából is. A kirándulások innen nagyon jók és olcsók, Penemu pl. 3 millióból megjárható, mi viszont némi felárért hozzáadtuk Yeben szigetét, aminek strandja igazán gyönyörű, megérte. És sznorkeleztünk is a híres Melissa’s Gardennél Penemu mellett, de Kri után nem estem hanyatt tőle – bár rossz sem volt.

 

A Mandarin HS érdekessége továbbá, hogy közvetlenül a Nudibranch HS mellett található, aminek érdekessége, hogy mangrove között fekszik (a Mandarin a tengerre néz), ahol igazán különleges sznorkel kirándulásokat lehet szervezni. A mangrove gyökerein sok nudibranch (magyarul nem tudom, de igen apró, akár néhány miliméteres színes csigák,  stb.) él, illetve a közelben található két-három sznorkelhely, ahol a HS névadóját, a mandarin halakat (gyönyörűek) lehet megfigyelni. A mangrove kvázi labirintusában tett hajókirándulás nagyon jó kiegészítés Kri mellé, igazán egyedi a hangulata. Itt éreztem először igazán, hogy Pápuában vagyok. Innen akár madármegfigyelő kirándulások is szervezhetők, ezt viszont hagytam a következő helyszínre. Ja, és a Nudibranch HS-ben kettő kuszkusz is gyakori vendég (etetik őket), úgyhogy testközelből lehet őket megfigyelni.