Tatai Gergely Creative Commons License 2018.03.01 0 0 10378

Sziasztok!

Tatai Gergely vagyok, 17 éves gimnáziumi tanuló. Nagyon érdekelnek a toronydaruk, de csak amolyan "Laikus Liebherr Fan" szinten tudok róluk bármit. Gyerekkoromban sokat néztem darukat, és amikor tavaly januárban felhúzták a Csörsz utcánál lévő építkezésen a múlt hétig ott állt Wolffot, valami újra felébredt bennem, és azóta rendszeresen fotózok, nézek darukat. (sajnos csak alulról, mert tériszonyos vagyok:) Mivel jó ideje építek maketteket (főleg vasúti járműveket és villamosokat) saját szórakozásomra, úgy gondoltam, nagy kihívás lenne egy daru elkészítése. A választásom kedvenc típusomra, a Liebherr 90 EC re esett. Tavaly nyár vége óta építgetem, lassan kb. 50-60 munkaórát is beleöltem már. Úgy tervezem, hogy manuálisan működtethető (futómacska, horog) legyen, és szét lehessen szerelni, mint az eredetit. Alapanyaga lehet bármi, amit otthon találok, pl. balsafa, fenyő léc, csillagszóró nyele, karton, stb. Szeretném Nektek is megmutatni, hiszen Ti mégiscsak a szakemberek szemével tudtok nézni rá. Hogy tetszik?