Törölt nick Creative Commons License 2018.02.27 0 0 74832

Szia!

 

Nekem birkáim vannak, na csak hobbi szinten úgymond négylábú fűnyíróként vannak "szerződtetve", majd valami finom recept szerint végső felhasználásra kerülnek. A fejésükkel nem foglalkozom, amíg szoptatnak addig szoptatnak, de általában 100 napos korban leválasztódnak a kicsik és elapasztásra kerülnek az anyák. A kecske mint olyan viszont felkeltette az érdeklődésemet mert manapság jó minőségű tejhez elérhető áron hozzájutni, hááááát valahol a fehér holló kategóriát súrolja....

De hogy válaszoljak, vagyis saját tapasztalatomat leírjam a bárányokkal kapcsolatos hasonló kiütésekről a következők: fehér és piros apró viszkető pöttyösség és egy idő után nem csak a kicsiken hanem az anyákon is tapasztalható volt. Már azt hittük rühesek lettek a szerencsétlenek : de nem.    Jó gazdához illő módon időben elkezdtem a kitőgyeltetést, vitaminozást, csonterősítést és beszereztem a tuti frankó báránytápot is. A sikeres ellések után, hogy ne szenvedjenek semmiben hiányt és tej is legyen bőven az anyák abrakjába is csempésztem a báránytápból gondolván hogy a tej előállításához fehérjére van szüksége az állatnak. Na ebben a cuccban volt bőven és valahol nálunk ez okozta a problémát. Túl sok volt a fehérje! Kellet hozzá néhány nap mire elmúltak a panaszok. A képlet egyszerű: a bárányoknak nem kell báránytáp és az anyákat sem kell fölöslegesen nyomni fehérjével! Kecskééknél nem tudom hogyan működik ez a dolog, de szerintem nincs nálatok sem olyan nagy gond csak amit adsz abrak vagy a mennyiségét csökkentsd, vagy a fehérjetartalmát, vagy éppenséggel mind kettőt. A disznóknál-malacoknál hasonló helyzet szokott előállni ha sok tejsavó van velük itatva, apró pici viszkető pöttyök.....

A másik amire gondolok, esetleg poros alomszalma is irritálhatja a bőrt, vagy az árpaszalma ami kicsit szúrósabb, bökősebb.

Remélem tudod használni ezeket az észrevételeimet!

További sok sikert!

Üdv.

Előzmény: Nick235 (74826)