ropy123 Creative Commons License 2018.02.18 0 1 3288

Azért a új tucson nem rossz autó, mivel magas építésű ezért nem nyújtja azt a vezetési élményt mint

akár egy kompakt. Viszont családi autónak nagyon jók a SUV-ok. A motorok közül az 1.6GDI már igazi "őskövület" a korábbi második generációban (ix35) is volt már 2009-óta. Szóval nem mondanám ezt annyira majd meglátjuk mennyire megbízható motornak. A nagy önsúly pedig kicsit talán túlzás. Persze egy swifthez képest az de egy kompakt kombinál már nem sokkal nehezebb viszont van akkora belül és a csomagtartója is. A fogyasztása normális város, agglomeráció megáll 8L-en normális vezetési stílus mellett (persz 4km-en simán lesz 10l de azt egy dízellel se hozod ki jobban). Az autó pedig nagyon egyben van, ezt mondhatjuk akár audis értelemben is. Nem olyan az anyaghasználat mint ott, és tényleg sok a műanyag még a székek háttámlája is ami családosoknak inkább előny könnyű takarítani. Rövid távú használatra én nem vennék ilyet ha mást nem megy csak nagyon rövid utakat. Arra a swift a legjobb meg a hasonló kis köbcentis szívó motorok. A mitsuval anno én is szemeztem és ha csak a motorját nézem erre a célra még jobb is talán picit mint a tucson mert az még nem közv. befecskendezéses szívó nem kokszolódik annyira. Az asx jóval kisebb és keskenyebb. A tucson városban sok figyelmet igényel a viszonylag nagy holt terek miatt. Viszont a mitsu más liga kisebb és nem is olyan masszív kicsit spóroltak az anyagokon pl hangszigetelés. A motorja viszont nagyon jó annak is és takarékosabb is. Ha megteheted és sokat jársz városba vegyél tucsont vagy ix35-öt de én simán mondanám a régi 1.generációs ceedet akár 1.4-es motorral az is jó autó városba simán és elég tágas hátul is. Nissanról nem tudok nyilatkozni, csak régi kis nissanom van még japó technika nem a francia éra :)

 

Előzmény: TheBitman (3285)