tigristomi Creative Commons License 2018.02.16 0 0 13374

Bajiquan, ez is volt a kungfu egyetemen? Itt van róla egy videó, ebből mit lehet leszűrni a stílusról?
https://www.youtube.com/watch?v=0LuKKEL29Io
Nem hiszem, hogy mindig érdemes gyorsan ítélkezni.

Elsőre kb. 100 videót talál az ember Li Hong Thairól. Amit belinkeltem csak egy sok küzül.
Van asztal küzdelemnél használt technika is a videók között, de vannak hosszabb riportok is a stílusról.

Gao, nyilván jobban értesz a kungfu témához mint én. Én a következőt látom eddig, bár én még sok mindent nem látok ebből a stílusból.
A stíluson belül létezik a tigris, daru, stb. kungfu irányzat. Azt, hogy a mesterek hogyan küzdenek, a videókból nem látod.
Vannak amiket bemutatón csinálnak a mesterek, vagy pl. a tanárom, ez bemutató. Ezeket egy átlag ember nem tudja megcsinálni,
viszont a rendszerben használt mozdulatokat és hatékonyságukat nagyon jól mutatja. Egy küzdelemben nem biztos, hogy szemből csukló fogásból fogsz kiszabadulni,
vagy fél lassú jobb kézzel indított ütést kell hárítanod, de a technikák között ott van és létezik a demonstrálása.

 A tanárom olyan kemény, mint az acél, de tud olyan is lenni, mint a víz. Az ütése olyan mint amikor a vonat neki megy valakinek. Biztos van jobb is nála küzdelemben,
de a 40 év harcművészeti múltjával ő elérte azt, hogy olyan, mint egy harcművész, amit én filmekben se nagyon láttam.
Ismétlem, mellette tudnak gyógyítani is a mesterek ebben a stílusban, akupunktúrával és a chi kung mozdulatokkal.
Li Hong Thai 60 éve fogalalkozik ezzel a harművészettel.

 Más érdemeivel nem szándékozom kardoskodni, ezért csak ennyit írtam-írok. :)
Egy biztos, amíg van rá lehetőségem, addig én tanulok ebben a rendszerben.

 Gao, ha hatékonyságra törekszel, miért nem thai boxolsz és brazil jiujitsuzol?

Előzmény: GAOZHENHU (13373)