bovista72 Creative Commons License 2018.02.14 0 4 135533

A http://www.ascofrance.com címen elérhető oldalra felraktam a Debrecenben már több ízben  is megtalált ( pl.: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=146740215&t=9019811 ) kis fehér aszkókat. A felpakolt makró és mikro képek valamint a szövegesen megadott (méréseken, megfigyeléseken alapuló) információk alapján az egyik nagy európai „aszkóguru” (egy igazi Helotiales szakértő) Hans-Otto Baral úgy vélte, hogy a Debreceni gomba a rendelkezésére bocsájtott infók alapján szerinte a Lachnum brevipilosum. Sajnos magyar nevet nem találtam, valamint  előfordulási adatot sem. No, ezen utóbbi  nehezebb feladat számomra, mert csak a neten turkálok… Ha van valaki aki tud konkrétumot, azt megköszönöm. A köszönetnél járva (ami nagyon fontos), köszönöm Lilapereszkének a nyomozás során tanúsított támogatását, javaslatait, valamint minden a határozást segítő tevékenységét (több ízben zaklattam levélben…). Őszintén hálás vagyok Hans-Otto Baral úrnak, hogy foglalkozott egy lelkes amatőr magyar gombász találatával és a rendelkezésére bocsájtott információk alapján az általa javasolt instrukciók, javaslatok és megállapítások mellett a végén a kapott információk alapján a saját nevében állást is foglalt (megerősítvén kezdeti sejtését). A legfontosabb számomra amit  ezen történet jelent, nem szabad nyugodni míg a talált gombád határozása a közelbe nem kerül. (a teljes bizonyossággal révbe érés már belátom nagyon sokszor szinte lehetetlen, ha nem megy félre rakom, de nem feledkezem meg róla, ha lehetséges újra és újra előveszem. Sok projektem azért lett agyhalott mert nem raktam el mintát, amit megfigyeltem nem dokumentáltam frissen, illetve kézenfekvő dolgokat nem is figyeltem (szagoltam/ízleltem) meg. Valamint minden eset során utóbb, de be kellett látnom hogy, minden ilyen kuka helyzetben az emlékezetem csalhatatlanságának sérülékenysége bizony nagyobb mint azt gondolám….) No és nem mindig a sörös etalon okozza a bajt :-))!

 

Előzmény: bovista72 (135434)