SzaKáL28 Creative Commons License 2018.02.11 0 2 25215

Szia

Én ennek az 50 literes verzióját használom.

Bár azt HOPCAT névvel látták el, de ugyanez a berendezés.

Nekem abszolút bevált. Jól tisztítható.

A bekeverésnél kicsit rá kell számolni, mert a maláta kosár alatt még van holt tér.

Kb. 3x-os víz mennyiségtől felfelé kényelmes a bekeverés.

A szűrés egyszerű, mert csak kiemeled és kész. Mintha BIAB módszert használnál.

Egy készülékben cefrézel, szűrsz, máslasz és forralsz. Vízkezeléshez is ebben forralom elő a vizet.

Az 50l-es 3000W-os és rendesen forralja a 45 litert is. Bár ha ennyi van benne már könnyen kifut amikor felhabzik, ha nem figyelünk oda.

A teljesítményt egyébként 100w-onként tudod állítani.

A hőmérsékletet és a időzítést tudod még beprogramozni.

A szivattyút csak kéziben lehet kapcsolni.

Mondjuk ha 10 kiló malátával megrakjuk jobb ha ketten vagyunk a kiemelésnél, bár már volt hogy egyedül megoldottam.

Adnak hozzá egy bazooka szűrőt a csaphoz. Azt nem használom mert első alkalommal eltömődött és megbonyolította a dolgokat.

Ha hagyom 10-15percet ülepedni hűtés után szép tisztán lejön a sörlé és csak az utolsó 2-3litert kell szűrjük.

Ami még fontos lehet 2°C differenciával kapcsol.(Azaz ha 65°c-ra állítod, akkor ha elérte azt lekapcsolja a fűtést és 63°C-nál kapcsolja vissza.) A hőmérsékletet a fenéklemeznél méri.

Szerintem ha teheted érdemes a nagyobbat venni, mert közel azonos befektetett munkával több készterméket tudsz előállítani és ha mégis kevesebbet szeretnél főzni, a nagyobbal azt is megtudod csinálni.

A tartósságáról nem tudok nyilatkozni, mert még csak fél éve van meg.

Előzmény: kecsegedzsesz (25213)