oimuka Creative Commons License 2018.02.09 0 0 164534

Sziasztok! Tudom, hogy ez egy svájci óra fórum, de nem mondanátok egy teljesen objektív véleményt a következő óráról? Számomra a legfontosabb szempont egy óránál a pontosság. Tizenéves koromban csak a szüleimtől megörökölt orosz óráim voltak, amik hetente több perces eltérést produkáltak a valós időhöz képest. Tehát nálam csak kvarc óra jöhet szóba. Aztán a kilencvenes évek közepén (pontosan 1996. júniusában) megleptem magam egy "no name" kvarcórával, amit azóta is rendületlenül hordok. A márkája LE DUC, de szerintem ez csak egy fantázianév, mert bárhol rákerestem, sehol nem találtam ilyen márkát. Akkoriban 70 liter benzin árába került. Átmérője 28 mm, tudom elég pici egy férfinak, de a csuklóm is nagyon vékony sajnos. Naponta 1 mp-et siet, tehát havonta 30-at. https://imgur.com/a/fWQEV

Első kérdésem az lenne, hogy manapság nagyon gáz egy ilyen órát hordani egy férfinek? 

Mostanában nagyon kacérkodom már a gondolattal, hogy illene már egy normálisabb órát is vásárolnom, svájci vagy japán jöhet szóba, max. 100 ezer forintig. Mint már írtam nagyon vékony a csuklóm (kb. 55 mm a szélessége). Tehát méretben mekkorában gondolkodjam? Inkább klasszikusat, mint ami eddig volt, vagy valami sportosabbat? Bőr- vagy fémszíjast? A mai svájci kavarórák mennyire pontosak? Havi hány mp plusz mínusz? Bármilyen tanácsot szívesen fogadok.