snim Creative Commons License 2018.02.01 0 0 28197

Előkerestem azokat az idézeteket, amiket emlegettem. Íme: 

 

 

Mária Valéria főhercegnő: 

"Widerhofer azt mondja, hogy Rudolf elmebajos volt, ebbe halt bele, csakúgy, mint mások más betegségbe. Azt hiszem, ez tartja a papában a lelket. Én azonban nem hiszem, hogy ez volna a teljes igazság a szerencsétlen esettel kapcsolatban." /Brigitte Hamann: Erzsébet királyné/ 

Lipót belga király, Rudolf apósa: 

"Minden jobb, mint az igazság." /Sigrid-Maria Grössing: Rudolf trónörökös/ 

Károly Lajos főherceg, Ferenc József öccse: 

"Az igazság annyira iszonyatos, hogy senki sem tud beszélni róla." /Sigrid-Maria Grössing: Rudolf trónörökös/ 

Taafee gróf: 

"A mayerlingi körülmények sokkal szörnyűbbek voltak, mint ahogy azt bárki elképzelhetné." /Sigrid-Maria Grössing: Rudolf trónörökös/ 

Zita Bourbon-pármai hercegnő, IV. Károly király felesége, az utolsó osztrák császárné és magyar királyné két nyilatkozata: 

"Az igazság Mayerlingről egyáltalán nem egyezik azzal, amit mesélnek róla." 

"Rudolf főherceg nem lett öngyilkos, hanem megölték. Megölése politikai gyilkosság volt."
 /Jean Des Cars: Sisi avagy a végzet/ 

 

 

Mikszáth Kálmán:

 

"Egy téli reggelen 1889-ben a mayerlingi mulatókastélyban halva találták Rudolf királyfit. A minden rémmesénél bonyolódottabb katasztrófa megdöbbentette az egész országot, mely a katonai kabátok hajtókáin túllátó derék királyt várt benne. Az eset ma sincs kiderítve alaposan és talán sohasem lesz. Az udvar szinte szembeütő ügyetlenséggel takarta a valót. Az udvar erőnek erejével öngyilkosnak akarta feltüntetni a királyfit. Istenem, mit titkolhatott? Mi rosszabb érhetne egy annyira katolikus Habsburgot, mint a király, hogy a fia önkezétől hal meg s tőle a csekélyebb intelligenciájú püspökök, saját országaiban még a harangszót is megtagadják?" 

Előzmény: -Catalina- (28191)