sancibácsi Creative Commons License 2018.01.30 0 0 10414

Magával a kályhával kapcsolatban.

1.

Az biztos, hogy ennek semmi köze a tömegkályhához.

Ez is egy 'cserépkályha' aminek a külső köpenye 12 cm tégla.

Egyenes tűztér, füstjáratok is ,...

2.

az a köpeny: Abból a kotvány putnoki téglából? Szerintem az nem való kályha építésre. Max. a hamutér :-)

3.

Apropó! Hamutér: Nem tudom egyáltalán kap-e elég levegőt :-(

Elég barkács megoldásnak tűnik. Elnézést, ha nem az!

4.

Az, hogy a ttűztér samott-e? A fotó sajnos nem olyan minőség. Olyan mint ha a téglának a tetején látnám a pecsétet, ami a bontott samotton szokott lenni. De nem tudom megállapítani, lehet más is.

Azzal hogy a kötőanyag picit málik a tégla közül, azzal nem kell foglalkozni. Ez semmi ( ha jól látom).

Viszont bontott samottból új kályhának a tűzterét megrakni? Hát én ezt nem is kommentálom.

5.

Miaz, hogy nincs rajta tisztító nyílás??? Hogy lehet ezt kikormolni??

 

De ezek az 'apraja'.

A fontosabbak:

6.

Ez a födémre építés!

Egy cserépkályhának 4; max 6 cm a csempe külseje. Ha nem kapott valami extra forsíbolást.

(miért kapott volna? Egy régi kályha átrakásról beszélünk). Ennek 12 cm tégla.

A tűztere 6 cm; élben (samott????)tégla. Ennek ez iis 12 cm.

Tehát sajnos nem áll meg az az állítás, hogy azt is elbírta,....

Nem tudom, hogy mennyire áll a dlog, hogy fal nyílásba épült? Mert talán van alatta valami tartófal? De akkor is 'lelóg róla'

De akár igen, akár nem: szerintem sürgősen meg kellene nézetni valami statikussal, vagy szakemberrel, aki ért hozzá.

Nagyon nagy hiba volt emeletre építeni!

7.

Még ha jól lett volna is megépítve a kályha! Még ha.

Akkor is maga a fűtési rendszer is jól kell legyen megépítve.

Ez valójában egy 'téglakazán'.

És mint ilyen, ha kijön belőle 60-70 C-os víz; és a radiátorok langyosak: felmerül a kétely, vajon jól van-e megépítve, összerakva gépészetileg? Ha van 60-70 C?

Ha pedig 30 fok körülire van állítva a csőtermosztát: meglehet hogy lekátrányosodik majd a hőcserélő. (Ha már le nem kátrányosodott :-( ).

8.

Ez az egész konstukció szerintem tré, és tűz-, balesetveszélyes!

Az, hogy a tűztérben (annak felső részében) kapott helyet a hőcserélő:

-az égést is rontja,

-és rendkívül baleset veszélyes.

Ha kilyukad a hőcserélő, az égés alatt/közben; akkor a víz befolyik a tűztérbe, az égő/parázsló fára. Gőzzé válik, és kész a robbanás.

(Ilyenből minden évre jut 1-2 M. o-n).

Ilyet egyszerűen nem lehetne; szabadna csinálni szerintem.

 

Összefoglalva:

Kedves Minizizi. Szerintem van egy rosszul működő, robbanásveszélyes, statikailag kérdéses kályhád az emeleten.

Ami nem igazán látja el a feladatát. Ahhoz, hogy jól működjön; ahhot lehet gépészeti átalakítás szükséges. De lehet nem tudnak vele  mit kezdeni, mert a teljesítmény kicsi, és sosem lesz ennél jobb.

De ha megcsinálnák, átalakítanák:

-megmarad a robbanás veszély,

-és annak a veszélye, hogy egyszer a kályha a földszinten köt ki.

 

Ez a véleményen. Sajnos ennél biztatóbbat nem tudok mondani. :-(

Előzmény: Minizizi (10405)