Soká Creative Commons License 2018.01.17 0 0 150825

Apróságokból nem akarok általánosítani, de éppen tavaly fogadtam meg, hogy Philipset többet nem veszek. Elkeserítően gyalázatos az amit a tárgyak tervezése során művelnek. Vettem a feleségemnek egy botmixert, gyakorlatilag a legdrágábbat. Még szórakoztam is vele itt ebben a topikban, mondván hogy a 600 (vagy 700?) Wattos teljesítményével "kenterbe veri" a Makita élmarómat :) Nos, (én voltam a hibás) sikerült vele kifogni egy sárgabarack magot és rögtön eltört a tengely kapcsolódását adó műanyag alkatrész. Mindez bent a gép belsejében, úgy, hogy kívülről lehetetlenség legyen hozzáférni, ráadásul nem oldható a kötés, a mixer teste pedig a Philips szerviz szerint nem bontható, így elhajtottak. Szerintem totál pofátlanság oldhatatlanra készíteni a géptestet, javíthatatlanra a tengelyt, az pedig konstruktőri hülyeség, hogy a tengely leggyengébb pontját, ami ilyen szituációban törik, azt olyan helyre rejtik, ahol javíthatatlan. A törésnek a cserélhető szárban kellett volna bekövetkeznie és a vevőt kényszerítsék arra, hogy vegyen egy komplett szárat. De, hogy az egész gép kuka??? Utána vettem negyedáron egy lidlis darabot, tökéletesen teszi a dolgát.

 

Más. most kicsit alaposabban megnéztem a lidlis szalagcsiszolót: azért a réginek még alumínium gépteste volt, a mostani tiszta műanyag :(

Előzmény: Hobbit_G (150823)