Güsziológus Creative Commons License 2018.01.17 -13 5 65082

AK (Szekszárd - Bárányfok)

 

Ha valaki tervezi a szakaszt, akkor ajánlom, egy kicsit tanulmányozza az alábbi térkép-részletet.

 

A legfontosabb információ a kép ÉNY-i "csücskében" van, a csatorna melletti egykori utat beszántották.

A kék áteresz között csak a barázdában lehetett lépegetni (volt sár rendesen), a csatorna felől szúrós növények nehezítették a haladást.

A végére maradt a meglepetés, mely sajnos a térképen nem látszik, a földút, melyen az átereszen keresztül eljuthatunk a gátig, kelet felől mély vízelvezető árokkal "védett". Amikor ott jártam, akkor víz nem volt benne, de ez tavasszal másképp lesz!

 

Egy kicsivel délebbre tudtam leküzdeni ezt az akadályt, talán ezért is van az, hogy az út nem egyenes.

 

Hangsúlyozom, út NINCS.

A TUHU térképén "felszámoltuk" a szakadást, de ez nem jelenti azt, hogy minden OK.

Megoldás szerintem nincs, de az semmiképp nem megoldás, hogy elhallgatjuk a problémát, és a térképen úgy tüntetjük fel az útvonalat, mintha járható lenne.

 

Alternatív megoldás lehet, ha a keleti áteresznél (ez volt az "eredeti" útvonal) átmegyünk a csatornán, és ott próbálkozunk. Út ott sincs, csak keréknyom, de most épp nem volt beszántva, és szúrós növények sincsenek.

Végül a térkép-részlet: