Bari- Creative Commons License 2018.01.16 0 0 150749

Nekem kék einhell van, a típusszáma BT-SS 405 E. Ennek gyárilag nem is öntvény volt a talpa hanem valami műanyag szerűség gipszel kiöntve. Az asztala kb 0,5mm-es vaslemez, ami pár vastagabb anyag vágása után kiteknősödött. A linkelt piros TC-SS 405 E típusszámmal rendelkezik. A képek alapján öntvény talp, lemez asztal. A belső mechanikába nem látni bele, de a robbantott árbája alapján ugyan azon az elven működik, megkockáztatnám, hogy ugyan azon alkatrészekkel. Esetleg a motorja lehet jobb kivitelű. De ez megint csak olyan, hogy használni kellene egy darabig, hogy a bajai előjöjjenek. Ránézésre mást személyes vizslatással se lehet nagyon megállapítani. Illetve azt biztosan, hogy a fűrészlapot befogó kar oldal irányba mennyire tud mozogni, és az asztala mennyire áll stabilan. A kék einhellen sima csúszó csapágy szerű forgási pontja van a karoknak. Egyszerű vas csonk, bronz perselyben. Ez nálam már teljesen kikopott, annyira, hogy oldalra jó 2-3mm-t is tudott mozogni a kar. Aztán baráti áron megkaptam Pacmantől a güdéjét donornak. Amiből az öntvény talpat és a karokat meg azok perselyét átszereltem, a motor forgórészével együtt. Így most használható, de nem lesz örök életű. Egy hegnert elfogadnék helyette ami már fordulatszám szabályzós, de az ára miatt egy darabig biztosan nem lesz. Másik lehetőség, hogy építek egy saját gépet, ez is tervben van már egy ideje. Motorom már van hozzá egy csavarozó gépből, 24V-os 10A-es tápom szintén, és van pwm-es szabályzóm is ebayről. Írtam róla itt a fórumban régebben, de sajnos az akkori linkek már nem élnek.

Előzmény: Törölt nick (150739)