.ETNA. Creative Commons License 2018.01.16 0 0 4940

Ó, hát igen, imádom az internetet :-) Mennyivel tovább tartott volna ezt pl. egy könyvtárban kikeresni :-)

 

Beírtam a google keresőbe, hogy "porckorongsérv öregujj" .... és már ki is adta azonnal a találatok között azt az oldalt, amit még anno, néhány éve, a szintén porckorongsérvtől szenvedő barátnőmmel olvastunk! Tudtam, biztos voltam abban, hogy említették és hát nem tévedtem !! :-)

 

2.48. táblázat - 78. táblázat. Lumbalis porckorongsérvek leggyakoribb tünetei

 

Gyök                      Csigolyaközti rés                         Reflexkiesés                                  Bénulás                                             Érzészavar

 

L4                           LIII–LIV                                       Térdreflex                        Térdfeszítés, M. quadriceps fem.                      Combon

 

L5                            LIV–LV                                   Tibialis, Posterior reflex         Öregujjfeszítés, M. tibialis anterior       Öregujjon

 

 

S1                            LV–SI                                      Achilles-reflex                  Lábujjhegyre állás, M. peroneus brevis          Combon, lábszáron

                                                                                                                                   M. triceps surae                                  Lateralisan,

                                                                                                                                                                                          Külső talpszélen

 

 

http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/2011_0001_524_Neurologia/ch02s14.html