Fata Morgana1 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 25252

Szia!

 

Tavaly szeptemberben voltam a Sharm Plazaban. Onnan többször elúsztam a Naama Bay

"bejáratáig", ami a part melletti szép korallos rész mentén úszva a Sharm mólójától kb. 1,5 km oda.

A Naama Bay északi csücskétől még kb. 2 km a Ghazala partja. Vagyis oda összesen kb. 3,5 km. Ennyit

úsztam kb. naponta átlagosan, amikor ott voltam (érdemes a másik irányba is elúszni, ki egészen a bin Laden család villáján/mólóján túl, ahonnan látszik a Tiran-sziget). Nekem is megfordult a fejemben, hogy átúszok Naama Bayre, bár jó úszónak tartom magam, de az oda-vissza 7 km-t egy napra nem akartam

bevállalni, az azért időben is elég sok... Gondolkodtam még az "úszva oda, gyalog körben, az úton vissza"-

változaton is, de macerásnak tartottam, ezért elvetettem. Viszont naplemente után, a nagy meleget

kikerülve (de azért feltankolva ivóvízzel) besétáltam, amikor kirándulásra fizettem be egy helyi utazási

irodánál.

A táv oda-vissza kb. 10-11 km, tehát menettempótól függően kb. 50-80 perc alatt meg lehet tenni az

utat gyalog egy irányban. Végig van rendes kiépített járda, sok helyen a főút két menetirányát elválasztó középső sáv és a szállodák előtti terület igen szépen parkosított, fű, pálmafák, leanderek, zöld felület is van, és lehet találkozni gekkókkal is, a lámpaoszlopok környékét valahogy nagyon szeretik, talán mert ott

éjjel is "napozhatnak" ... :-)

 

A másik kérdésedre szerintem sajnos senki nem tud érdemi választ adni, hogy mennyire kockázatos,

mert félsz a cápáktól. Én nem találkoztam velük (pedig elég sokat úsztam, a lehető legtöbb időt a vízben töltöttem, mert kifejezetten az élővilág megfigyeléséért mentem oda), de ez olyasmi, mint a befektetési

alapok; a múltbéli történések semmilyen garanciát nem jelentenek a jövőbeli eseményekre... :-)

Az tény, hogy volt a múltban a környéken cápatámadás, halálos kimenetelű is, és a Sharm

Plazaban nyaraló németek mesélték (törzsvendégként évente többször visszajárnak, egyszer mér egy planktonevő cetcápát is láttak az öbölben), hogy ők találkoztak is sznorkelezés közben egy kisebb cápával,

de annak esze ágában sem volt megtámadni őket.

Tehát, hogy amikor Te ott leszel, találkozol-e cápával, és az éppen emberevő lesz-e, és az adott pillanatban

éppen éhes lesz-e...?

Ezt a kockázatot ismerve mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy vállalja, vagy nem, aztán maga is viseli

a felelősséget és a következményeket a döntéséért..., szerintem.

 

ÜDV

FM1

 

 

 

Előzmény: Tamás19870408 (25250)