Nikolas Pe Creative Commons License 2018.01.13 0 0 24348

Jelenleg még az összes termosztát 20 fokra van állítva, igaz ez azt jelenti, ha elindul a fal és padlófűtés minden további nélkül felmegy 21 vagy akár 21.5-re is.

Biztos van víz,de szerintem sok nem lehet mivel nyáron volt a burkolás és a külső szigetelés is.

Festés is augusztus körül fejeződött be, az utolsó réteget leszámítva ami költözés előtt.

De az nem vitt be olyan jelentős mennyiségű vizet a házba.

A Silka a tömege miatt már szerintem át kellett volna melegednie, de biztos még mindig van a házba víz.

Onnan is látni, hogy az ablakok alja reggelre bepárásodik, igaz egy része az életvitel miatt is történik.

Az összes helyiségben felfelé ki van építve a szellőztetés ott is megy ki meleg, de a pára is ott távozik.

 

Ugyanakkor egy valami van amit nem értek:

 

A házban mindösszesen a termosztát van, hogy a hőmérsékleteket külön lehessen szabályozni.

Mivel nálunk padlófűtés (40 fokos víz) és falfűtés (35 fokos víz) van, de a kondenzációs kazánból normál 60-70 (???) fokos víz jön, ez már magában költség felmelegíteni, és mindez a hőcserélőn hűl a kívánt hőmérsékletre.

Na most ha csak egy szoba termosztátja kapcsol be, ugyanannyi gáz fogy mintha az összes bekapcsolna?

Azért kérdezem mert a kazán addig is megy és mivel csupán a falfűtés egy köre üzemel és annak is ugyanannyi idő kell amíg felmelegíti a helyiséget. 
Kazánok lelki világába nem mentem vele, de logikus lenne, hogy nem fogy annyi gáz --> és csak annyi amennyi alapból is a szoba felfűtéséhez is, mintha normál üzemben amikor az összes helyen menne a keringetés.

 

Jól látom a kérdést?

 

Előzmény: Kard (24347)