Csempa Creative Commons License 2018.01.13 0 0 188560

Úgy volt, hogy reggel megyek futni. Szépen összekészítettem mindent este, hogy a hajnali hunyorgásban ne kelljen a szemem se nagyon kinyitnom; ez már jól be van járatva nálam. Felkeltem 5:30 körül, teáztam, kint száraz volt (akkor még) az út... aztán visszafeküdtem és aludtam 9-ig, meg azóta is. 

A decemberi túlhajtásom, és a múlt hét végi 4 napos hőemelkedésem fáradtsága talán ma jött ki igazán markánsan, mert az egész napot átaludtam kisebb-nagyobb ébren töltött megszakításokkal. Amúgy semmi bajom, jó a kedvem, és mosolyogva alszom, minden ébredéskor éhes vagyok, és olyan jól telik a nap, hogy most úgy érzem: egy hónapig is szívesen csinálnám így...

Ha minden igaz, akkor van egy jó mércém a fáradtságra, amit az elmúlt 1.5 hónap igazol, de még kell a január, hogy biztosabb lehessek benne: a Garmin VO2max-a tűnik igazán megbízhatónak eddig. Egy darabig versenyben volt még a Garmin napi átlag nyugalmi pulzusa és az EliteHRV pulzus variabilitási pontszáma (0-10, elég megbízhatatlan) és értéke (nálam ~58 - 85, ez már tapasztalatok birtokában jobban használható), de ezek aztán kiestek menet közben. A futások során mért VO2max viszont eddig jól tükrözte az általános erőnlétemet, amit amúgy nagyon nehéz lenne megbecsülni, de a túledzés jó és tstabil mérési körülmény, és ha a pihenés után is követi ez az érték a trendeket, akkor végre van egy átfogó mérőszámom az általános kimerültségre/túledzettségre, legalábbis ami nálam működik. Ha a végére értem, akkor majd bemásolom a méréseket napi felbontásban december elejétől, abból majd lehet okoskodni...