netuddkivogymuk Creative Commons License 2018.01.12 0 0 17923

""Én is néztem, én sem tudtam eldönteni." Mit nem tudtál eldönteni? Azt hogy ott perem van azt maga Lovag Zsuzsa is elismeri, magát a tényt ő is elismeri."

 

Én  Ipolyi Arnold 1870-es években készült fényképét láttam, amin a kereszt le van szerelve. Ezen a képen vannak koncentrikus körök, amik lehetnek a perem nyomai, meg lehetnek karcolások. Lovag Zsuzsának ennél annyival volt jobb lehetősége, hogy ő a kereszt mozgatásával benézhetett az alsó gömb alá. Ha látott ott aranyat, az lehetett a zománc teljes elkopásának, esetleg kipörgésének a nyoma is. De ha így vizsgálta a koronát, akkor szabálytalanul járt el. A kutatóknak a koronát még érinteni sem volt szabad.  

Az Ipolyi fényképpel az a baj, hogy a koncentrikus körök nem futnak teljesen körbe. Vagyis ha volt is perem, akkor az is helyenként tövig lekopott már. Ezért nem lehet eldönteni, hogy volt-e, avagy sem perem. 

 

"Az biztos hogy bárhogy lehetett a gyermek nem fektették a koronára semmi képen akkor sem ha volt ha nem volt kereszt rajta."

 

Tegnapelőtt belinkeltem ide Kottanerné eredeti leírását. Ott van egyértelműen leírva, hogy a bölcsőbe tették a koronát. 

 

"tudjuk azt hogy a keresztpánt többször benyomult,"

 

Sztem pont akkor, amikor a kis királyt rátették. 

Előzmény: swindlerhunter007 (17917)