VéPeti Creative Commons License 2018.01.08 0 1 937

BUÉK mindenkinek. Évindítóként feltenném az alábbi kérdést, hátha valaki meg tudja válaszolni.

Örvendetes, hogy Délegyháza ilyen mértékben növekszik (bárcsak az úthálózat és a szolgálatatások is hasonlóképpen gyarapodnának), de van egy olyan kérdésem, hogy Délegyen nem kell betartani az építési szabályzatot, vagy ez egységes magyar szokás? Vettem a fáradtságot, és végigolvastam a hatályos délegyházi építési szabályzatot, ami kimondja, hogy pölö az LKE-1 övezetben (Nyírfa-Napsugár-Vadvirág) 1 telken 1 lakóépület építhető, ami lehet többlakásos, de a beépítettség nem haladhatja meg a 30%-ot. Ezzel szemben épülnek a 60-70%-os beépítettségű házak, egy telken akár 4 lakással, egy telken 3 különálló ház 3 szorgalmi úttal, gyakorlatilag kert nélkül, és még sorolhatnám. Komolyan, ennyire semmirekellő a helyi építési hatóság!? Cirka 7 éve azért költöztem erre a környékre, mert nyugis volt, gyakorlatilag tanyafílingje lehetett az embernek. Most meg pislantok még kettőt, és egy élhetetlen lakótelepen találom magam, ahol 3x annyi port fogok nyelni, és 3x annyi autó közlekedik az önkormányzat által nem fejlesztett kátyús bányameddő utakon.

Egy kicsit elszomorodtam...

Bár most emiatt jól felmentek az ingatlan árak, és akár el is adhatom a házam, és kereshetek megint valami nyugis Pest környéki helyet (már ha találok).

 

ui. Jól látom, hogy a délegyháza.hu hivatalos fóruma úgy 4 éve meghalt?